Rysunek

Dyscyplina, której uprawianie wymaga świadomości, iż jest ona pierwszym, podstawowym sposobem notowania rzeczywistości. Bogactwo kreski, pomnażane kolejnymi artystycznymi indywidualnościami, określiło rysunek jako samodzielną dyscyplinę artystyczną.

Nauka opiera się przede wszystkim na studium z natury i wykorzystaniu tradycyjnych technik rysunkowych, takich jak: rysunek ołówkiem, węglem, tuszem, piórkiem lub sepią. Podczas zajęć uczniowie zapoznają się z pojęciami przestrzeni rysunkowej, waloru, kreski i faktury graficznej.

 

 

 

 

Malarstwo

Dyscyplina, której źródłem jest obserwacja barwy, zarówno tej która jest w naturze, jak i "ukrytej" w wyobraźni. Studium obu tych zjawisk stało się klasyką w nauczaniu malarstwa jak i progiem do dalszych poszukiwań.

W trakcie nauczania malarstwa uczniowie zapoznają się z językiem sztuki i podstawowymi pojęciami z zakresu kompozycji, barwy, faktury. Kształcą swoje umiejętności warsztatowe, wrażliwość plastyczną i zdolności intelektualne. Zajęcia prowadzone są w oparciu o studium natury, zarówno w pracowni, jak i podczas corocznych plenerów.