Szanowni Państwo,

W Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu korzystamy z pakietu Office 365 firmy Microsoft dla edukacji. Prosimy o zgodę na utworzenie kont dla Państwa dziecka i zarządzanie tymi kontami. Narzędzia z pakietu firmy Microsoft ułatwiają pracę w szkole i są używane przez kilkadziesiąt milionów uczniów i nauczycieli na całym świecie. Uczniowie Szkoły będą korzystać ze swoich kont do wykonywania zadań szkolnych, korzystania z konta Librus (dziennik elektroniczny), komunikowania się z nauczycielami i do nauki umiejętności potrzebnych do uczestniczenia w społeczności internetowej XXI wieku.

W naszej szkole uczniowie mogą korzystać z następujących usług firmy Microsoft:

 • OneDrive
 • Office 365
 • konto pocztowe

Informacje dla rodziców i opiekunów na temat Office 365 dla Szkół i Uczelni

Jakie dane osobowe gromadzi Microsoft?

W ramach tworzenia konta ucznia Szkoła może udostępniać firmie Microsoft niektóre dane osobowe ucznia, na przykład jego imię i nazwisko, adres e-mail i hasło. Firma Microsoft może również gromadzić dane osobowe przekazywane bezpośrednio przez uczniów, takie jak numery telefonów wymagane w celu odzyskania konta lub zdjęcia profilowe dodawane
do kont.

Ponadto Microsoft gromadzi informacje związane z używaniem usług przez uczniów. Obejmuje to m.in.:

 • informacje o urządzeniu, takie jak model, wersja systemu operacyjnego, unikatowy identyfikator oraz informacje o sieci komórkowej, w tym numer telefonu;
 • informacje z dziennika, w tym szczegóły używania usług, informacje o zdarzeniach związanych z urządzeniem oraz adres IP użytkownika;
 • informacje o lokalizacji gromadzone różnymi metodami, w tym przy użyciu adresów IP, urządzeń GPS i innych czujników;
 • unikatowe dane aplikacji, takie jak numer wersji aplikacji;
 • pliki cookie i dane podobnych technologii, które są używane do gromadzenia i przechowywania informacji o przeglądarce lub urządzeniu, takich jak preferowany język i inne ustawienia.

Jak Microsoft wykorzystuje te informacje? 

Microsoft używa danych osobowych uczniów do udostępniania, obsługi i ochrony podstawowych usług Office 365. Microsoft nie wyświetla reklam w obrębie podstawowego zestawu usług ani nie używa danych osobowych pochodzących z tych usług do celów reklamowych.

Czy Microsoft wykorzystuje dane osobowe uczniów szkół do kierowania reklam?

Nie. W przypadku użytkowników Office 365 ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych Microsoft nie wykorzystuje żadnych danych osobowych (ani żadnych informacji związanych z kontem Office 365) do kierowania reklam.

Czy dziecko może udostępniać informacje innym osobom za pomocą konta Microsoft?

W Szkole zezwolono uczniom na dostęp do usług Microsoft, takich jak OneDrive, które zawierają funkcje umożliwiające udostępnianie informacji innym użytkownikom lub szerszemu gronu osób tylko w ramach Szkoły.

Czy Microsoft ujawnia dane osobowe dziecka?

Microsoft nie udostępnia danych osobowych firmom, organizacjom ani osobom spoza firmy Microsoft, jeśli nie zaistnieje co najmniej jedna z następujących okoliczności:

 • Zgoda rodzica lub opiekuna. Microsoft może udostępnić dane osobowe niepełnoletnich użytkowników firmom, organizacjom lub osobom spoza firmy Microsoft za zgodą rodziców tych użytkowników, możliwą do uzyskania przez szkoły korzystające z konta Microsoft.
 • Konta Microsoft są zarządzane przez szkoły. Administratorzy w tych placówkach mają dostęp do informacji przechowywanych na tych kontach.
 • Udostępnianie w związku z przetwarzaniem danych poza Microsoft. Dane osobowe możemy przekazywać podmiotom stowarzyszonym i innym zaufanym firmom lub osobom, które przetwarzają je na potrzeby Microsoft zgodnie z naszymi instrukcjami i informacjami na temat ochrony prywatności w Microsoft oraz przy zastosowaniu wszelkich odpowiednich środków ochrony poufności i bezpieczeństwa informacji.
 • Udostępnianie ze względów prawnych. Microsoft udostępni dane osobowe innym firmom, organizacjom lub osobom spoza firmy Microsoft, jeśli stwierdzi w dobrej wierze, że dostęp do tych danych, ich wykorzystanie, przechowywanie lub ujawnienie są niezbędne, aby:
  • zapewniać zgodność z obowiązującym prawem, przepisami, procedurą prawną lub prawomocnym żądaniem instytucji państwowej;
  • egzekwować obowiązujące Warunki korzystania z usługi, w tym badać potencjalne naruszenia;
  • wykrywać oszustwa i zapobiegać ich występowaniu, a także rozwiązywać inne problemy dotyczące oszustw, bezpieczeństwa i kwestii technicznych;
  • chronić prawa, własność lub bezpieczeństwo firmy Microsoft, użytkowników jej usług oraz pozostałych osób w sposób wymagany bądź dozwolony przez przepisy prawa.

Microsoft udostępnia również informacje niezawierające danych osobowych – np. informacje o trendach w korzystaniu z usług Microsoft – swoim partnerom oraz do użytku publicznego.

Jakie prawa ma rodzic lub opiekun?

Przede wszystkim mogą Państwo zgodzić się na zbieranie i używanie przez Microsoft informacji o Waszym dziecku. W razie niewyrażenia zgody nie utworzymy konta Microsoft Office 365 dla Państwa dziecka, a Microsoft nie będzie zbierać ani używać informacji o Państwa dziecku zgodnie z opisem zawartym w tym dokumencie. 

Po wyrażeniu zgody na korzystanie z konta Microsoft przez Wasze dziecko otrzymują Państwo możliwość wglądu na konto dziecka i mogą Państwo poprosić o usunięcie tego konta. W tym celu należy skontaktować się z administratorem Szkoły na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Jeśli chcą Państwo nakazać zaprzestanie dalszego zbierania lub używania informacji o Waszym dziecku, mogą Państwo poprosić nas o ograniczenie dostępu dziecka do funkcji lub usług za pomocą dostępnych metod albo o całkowite usunięcie konta dziecka.

Co mam zrobić, jeśli nadal mam pytania lub chcę dowiedzieć się więcej?

W przypadku pytań związanych z prawami rodziców lub używaniem przez nas kont Microsoft należy skontaktować się z Dyrektorem Szkoły.