XXVIII Ogólnopolski Plener Rysunkowo-Malarski im. Krystyny Drążkiewicz
dla najzdolniejszych uczniów najstarszych klas liceów plastycznych - Rychwał 2022.

PROTOKÓŁ POSIEDZENIA JURY XXVIII OGÓLNOPOLSKIEGO PLENERU RYSUNKOWO – MALARSKIEGO

PROTOKÓŁ POSIEDZENIA JURY KONKURSU DODATKOWEGO W KATEGORII RYSUNKU

 

 

 

Reportaż TV Wielkopolska "Po płótnie na wymarzony uniwersytet" : http://wielkopolska.tv/po-plotnie-na-wymarzony-uniwersytet/

Reportaż TV Wielkopolska "Młodzi malarze walczą o indeksy na plenerze w Grochowach": https://wielkopolska.tv/mlodzi-malarze-walcza-o-indeksy-na-plenerze-w-grochowach/

Artykuł w Przeglądzie Konińskim: https://www.przegladkoninski.pl/PL-H78/15/25677/zdobyli-indeksy-na-wymarzona-uczelnie-xxviii-ogolnopolski-plener-rysunkowo-malarski-im-krystyny-drazkiewicz-dla-najzdolniejszych-uczniow.html

Storna fundacji "Most the Most".

 

W dniach 12-24.09.2022 r. odbywa się XXVIII Ogólnopolski Plener Rysunkowo-Malarski im. Krystyny Drążkiewicz dla najzdolniejszych uczniów najstarszych klas liceów plastycznych - Rychwał 2022.

Plener organizowany jest przez Stowarzyszenie na rzecz Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu “w Koło sztuki” wraz z Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie oraz Uniwersytetem Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu.

Tegoroczny plener po dwuletniej przerwie, ze względu na pandemię COVID-19, ponownie odbywa się w gminie Rychwał. Z gościnności gospodarzy gminy Rychwał oraz właścicieli agroturystki “Pod Brzozami” korzystamy od 2014 roku. W tym roku bierze w nim udział 47 najlepszych uczniów najstarszych klas z 25 liceów plastycznych w Polsce.

Plener ma charakter konkursu i organizowany jest corocznie. Laureaci głównych nagród , otrzymują indeksy na Wydział Malarstwa i Rysunku Uniwersytetu Artystycznego XXVIII Ogólnopolski Plener Rysunkowo-Malarski im. Krystyny Drążkiewicz dla najzdolniejszych uczniów najstarszych klas liceów plastycznych - Rychwał 2022.

im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, którego wykładowcy od samego początku istnienia plenerów prowadzą zajęcia plenerowe i rysunkowe.

Tym razem po raz pierwszy plener dofinansowany jest przez Fundację “Most the Most” - kliknij.

Pięć prac malarskich laureatów konkursu, przekazane zostanie Fundacji “Most the Most”, która przeznaczy środki uzyskane ze sprzedaży tych obrazów, na ratowanie zabytków.